Čas pred nami

14. - 21. 1. 2018
------------------------------------------

statistika 2017

Predavanje p. Karla Gržana v sredo, 17. 1. je bilo odpovedano zaradi bolezni predavatelja. O novem terminu boste obveščeni.

Nabirka te nedelje je za stole. Hvala vsem, ki darujete za cerkvene potrebe.

Srečanje skavtske bratovščine 1 bo v ponedeljek, 15. 1. ob 20h.

Priprave na krst za starše in botre bodo v četrtek, 18. 1. ob 18.30 uri. Krsti bodo v soboto ob 11h in nedeljo ob 10h, po izbiri.

Moška skupina ima srečanje v četrtek, 18. 1. ob 19.30 uri

Duhovna obnova za veroučence 8. B razreda bo od 19. - 21. 1. v Šmihelu nad Mozirjem.

Naslednjo nedeljo, 21. 1., je v Marijini cerkvi v Celju molitveno srečanje za duhovne poklice, ki ga pripravlja Gornjegrajska dekanija. Ob 15h je molitvena ura, ob 16h pa sv. maša. Organiziran je avtobus, prijave pa zbira g. Jože Prislan: 041 498 932. Lahko tudi v župnišču do četrtka.

Mali svetopisemski maraton bo v Mozirju v četrtek, 25. 1. s pričetkom takoj po večerni maši ob 18.30 in zaključkom ob 24.00. Vabljeni.

Priprava na zakon – TEČAJ ZA ZAROČENCE

bo letos v Nazarjih dve nedelji zapored, 4. in 11. 2. 2018 ob 15. – 18. ure. Prijava je obvezna na samostan.nazarje@gmail.com ali GSM 041 705 323 (p. Tomaž)

Obhajilo za ljudi s celiakijo

Pri zadnji večerji je Jezus vzel nekvašen pšenični kruh in vino, se zahvalil, ga dal svojim učencem in rekel: "To je moje telo, to je moja kri, ki se daje za vas. To delajte v moj spomin." Pri sveti maši duhovnik podobno kot Jezus moli nad darovi kruha in vina. Verniki prejmejo ponavadi obhajilo pod podobo kruha. A prav obhajilo pod podobo kruha je lahko problem za ljudi s celiakijo, ki jim gluten, sestavina v pšeničnem kruhu, škoduje.

V tabernaklju so posvečene posebne hostije brez (oz. z minimalno vsebnostjo) glutena. K obhajilu lahko pristopite na koncu obhajila v prezbiteriju (pri zakristiji ali mrzli lopci) in delilcu poveste, da ste za posebno hostijo brez glutena.

Župnijska cerkev v Mozirju odprta vsak dan od 8h zjutraj do 18h zvečer.

Objavljeno v Objave sl

Komentarji Ta objava ima 0 komentarjev. Komentarji so vidni le prijavljenim uporabnikom.