misijonska skupina

Misijonska skupina se dobiva enkrat mesečno, predvidoma tretji torek v mesecu po večerni sv. maši. Sodelujemo pri raznih akcijah, katerih pobudniki smo sami ali skupaj z drugimi skupinami v župniji in širše.

Nameni naše skupine:

- molitvena podpora misijonarjem in misijonskim prizadevanjem
- večja osveščenost in znanje vernih o misijonski dejavnost Cerkve
- biti misijonarji v vsakdanjem življenju v naši slovenski družbi
- materialna podpora slovenskim misijonom
- krepitev misijonske zavesti v Cerkvi

Poglej tudi: Misijonsko središče Slovenije

Misijonska molitvena zveza

KO SE V MOLITVI ZA MISIJONE DARUJEM,
V DUHU PO SVETU POTUJEM,
OD AFRIKE DO AZIJE DESETKO POSREDUJEM,
V MOLITVENI ZVEZI
SVOJO NALOGO IZPOLNJUJEM.

»Molitev in žrtvovanje samega sebe
bodi vir tvoje moči! Iz izkušnje vem,
da s tem orožjem ganemo srca,
mnogo bolj kakor z besedo
… silna je moč molitve«
(Sv. Terezija Deteta Jezusa)

Začetek misijonske molitvene zveze

Zelo sem hvaležen mojemu predhodniku msgr. mag. Tonetu Antonu Pačniku, ki je leta 1999 začel pot misijonske molitvene zveze, ki dobiva vsak dan nove člane in se širi po slovenskem prostoru in zunaj naših meja. Ta družina molilcev šteje danes že več kot 1400 članov vseh starosti. Vesel sem, da so mladi in starejši zvesti člani in vsak dan darujejo molitev in trpljenje za misijone. Tudi misijonarji radi poudarijo, da je molitev izredno pomembna in jim pomaga pri njihovem misijonskem poslanstvu.
Z veseljem nadaljujem to plemenito poslanstvo in se Bogu in Mariji zahvaljujem za vsakega novega člana. Vedno pa mi prihaja v ospredje Pavlova misel, da je potrebno vedno moliti in se ne naveličati. To naj velja kot vodilo za vse člane Misijonske molitvene zveze, da imajo v ospredju molitve številne potrebe naših misijonarjev. To se pokaže tudi na našem rednem srečanju vsako leto po župnijah, v nabirkah, botrstvu in redni molitvi rožnega venca. Pri tem pa številno družino izročam v varstvo zavetnici Misijonske molitvene zveze in misijonarjev, sv. Tereziji Deteta Jezusa in prosim za nove člane, nove misijonske poklice, ker je misijonsko polje veliko, delavcev pa malo. Vesel bom, da se zvezi pridružiš tudi ti …
Jožef Lipovšek, voditelj MMZ

Naše poslanstvo
Člani se veselimo dela naših misijonarjev, ki delajo na misijonskih poljanah in sejejo seme Božje Besede in Božje dobrote. Njihovo delo bo rodilo sadove, če ga bo spremljala naša zvesta molitev.
Vsak novi član prejme barvni rožni venec v barvah kontinentov. Od ponedeljka do petka molimo vsak dan desetko za določeno celino in kličemo Božjega blagoslova. Darujemo tudi naše trpljenje in vsak dan pomislimo na misijonarje, ki delujejo na tistem kontinentu, za katerega molimo.

Naša zavetnica
Sv. Terezija Deteta Jezusa, karmeličanka, je zavetnica misijonov. Svoje življenje, molitve in trpljenje je darovala Bogu z namenom, da bi bila njena žrtev in molitev kot križ, zasajen v misijonsko celino. S tem je zasadila mnogo križev po celinah in iz teh so zrasle mnoge cvetoče Cerkve v misijonskih deželah.
Po zgledu »male Cvetke«, ki je hodila po »mali poti« želimo tudi člani Misijonske molitvene zveze biti misijonarji.

Misijonski rožni venec
Sestavljen je iz petih barv – vsaka desetka je druge barve in prestavlja določeno celino, za katero molimo. Od ponedeljka do petka zmolimo vsak dan po eno desetko in jo namenimo za ljudi in misijonarje v tistem delu sveta.

Ponedeljek – zelena barva desetke – molimo za Afriko
Torek – rdeča barva desetke – molimo za Ameriko