40 dni za življenje

"Če se bo moje ljudstvo, ki kliče nase moje ime
ponižalo, molilo in iskalo moje obličje
ter se odvrnilo od svojih hudobnih poti
bom prisluhnil iz nebes, jim odpustil greh
in ozdravil njihovo deželo." (Sveto pismo: 2 Krn 7, 14)

Poglej prvi filmček

Poglej drugi filmček

več na: 40 dni za življenje
več na: https://www.facebook.com/bozji.otroci

Pobuda 40 dni za življenje temelji na svetem pismu. Gre za 40 dni molitve in posta, pri tem ne morete zgrešiti. To je model za uspeh, ki temelji na Božji besedi.

V Sloveniji se bo molilo za življenje neprekinjeno 40 dni (med pepelnico in Cvetno nedeljo 2015) v Ljubljani, na pločniku Šlajmerjeve ulice nasprti Zavoda za transfuzijo. Pričetek v sredo, 18. 2. ob 6.00. V župniji se jim bomo pridružili z dnevno molitvijo za življenje.

Pobuda je sprejemljiva, ker so ljudje resnično mirni in iskreno molijo.

Danes se srečujemo s stisko, ki je večja kot kadarkoli v zgodovini. Ta stiska povzroča rane ženskam, razdira družine in razčlovečuje najbolj nedolžne med nami. Imenuje se umetni splav.
Splav je najpogostejši vzrok smrti v svetu. Vsako leto zaradi kirurškega splava umre 42 milijonov otrok. Splava ne bomo našli v državnih institucijah. Najdemo ga v svoji lokalni skupnosti, soseski, morda blizu šole ali cerkve.

Leta 2004 se je skupina ljudi v ZDA, ki je hotela obvarovati človeško življenje in ni več vedela, kaj naj naredi, odločila za molitev. Ob mizi so molili eno uro in prosili Boga naj jim pokaže pot.

Pojavil se je odgovor "40 dni", časovni okvir, ki ga Bog pogosto uporablja. Odločili so se, da organizirajo 40-dnevno kampanjo, to je 40 dni molitve in posta za prenehanje splava, 40 dni ozaveščanja lokalne skupnosti, kjer so govorili o prisotnosti umetnega splava v našem kraju in 40 dni neprekinjenega miroljubnega bdenja pred bližnjo kliniko za splave. Bog je po tej majhni žrtvi v bližnji kliniki znižal število splavov za 28%.

Po koncu pobude so bili izčrpani. Niso je imeli namena še kdaj ponoviti niti niso pomislili, da bi se še kdo za to odločil. Toda v več krajih so pobudo začeli kopirati. Po Svetem Duhu se je začelo širiti.

V jeseni leta 2007 so se odločili izpeljati pobudo na nacionalni ravni. Od takrat se je 40 dni za življenje spremenilo v svetovno gibanje.

Eden od rešenih otrok je iz Milwaukeeja iz Wisconsina. Mareza: "Šla sem v kliniko v mojem domačem mestu. Pred kliniko je stal moški, bil je sam in je neprestano molil. Rekel je: "Bog vaju blagoslovi." Potem se je popravil in rekel: "Ne! Bog blagoslovi vse tri." Spoznala sem, da je prisoten še nekdo tretji. Včasih potrebuješ samo to, da te nekdo potolaži in reče: Saj bo šlo."

V pobudi sodelujejo tudi postabortivne ženske in moški, ljudje, ki so po splavu doživeli ozdravljenje pa tudi nekdanji aborcionisti in drugi delavci klinik.

Sue Thayer: "Najprej sem bila zagovornica izbire in vodja klinike PP, nato pa sem prestopila na drugo stran in postala vodja molitve za življenje. Ljudje mislijo, da sem zaposlena pri 40 dni za življenje, vendar nisem. Jih pa občudujem, po vsej državi so naredili veliko dobrega ne samo za končanje splava, ampak tudi za združitev ljudi, za pro-life gibanje. Odprli so pereče vprašanje in pognali kolesje. To je bil resnično eden večjih blagoslovov v mojem življenju."

Ramona Trevino: "Sprašujem se kaj bi bilo, če nihče ne bi stal pred kliniko takrat, ko sem odstopila kot direktorica in sem potrebovala molitev. Če njih takrat ne bi bilo tam, jaz danes ne bi bila tu. Zapomniti si morate, da je vaša prisotnost pomembna, tudi, če ne izgleda tako."

Delavci, ki so se spreobrnili in prenehali sodelovati pri splavih, so pokazatelj, da je pri Bogu vse mogoče. Tudi končanje splava v vašem domačem kraju.

Zdaj se spet vrača upanje.

Upanje nam dajejo postabortivne ženske, ki pričujejo o svoji ranjenosti zaradi splava ter s tem vabijo druge, da bi odkrili ozdravljenje. Hkrati so navdih ljudem, da se pridružijo pro-life gibanju in pomagajo ženskam v stiski.

Ankete zdaj kažejo, da večina ljudi zavrača splav. Še posebej mladi.

Pobuda 40 dni za življenje nas vabi, da zaupamo Bogu, da naredimo korak v veri, da se pridružimo več kot pol milijona ljudem po svetu, ki sodelujejo v tem boju. Človeška življenja lahko rešujete dobesedno tam, kjer živite. Bog nam je pokazal veliko milost in nam dal upanje. Zdaj je na nas, da mu zaupamo, da svojo vero spremenimo v dejanje. Zdaj je čas, da ta trenutek v zgodovini človeštva spremenimo v začetek konca splava.

MOLITEV IN POST
MIROLJUBNO BDENJE
OZAVEŠČANJE LOKALNE SKUPNOSTI

MOLITEV K SVETEMU DUHU

Sveti Duh,
ob svitu stvarjenja si iz kaosa naredil red,
temo si spremenil v luč in iz niča ustvaril življenje.

Ponovno se izlij v nas!
Kulturo smrti spremeni v kulturo življenja.
Navdihuj v svojih vernih duha gostoljubne dobrodošlice
za vsako človeško življenje ne glede na težo razmer
in ne glede na to, kako nepričakovano je.

Sveti Duh, ti si zagovornik.
Napolni nas s svojimi darovi, da bomo
tudi mi postali goreči zagovorniki nerojenih
in vseh ranljivih ljudi, dokler ne bomo vsi
združeni v neminljivem življenju in veselju

Boga Očeta in Sina in Svetega Duha,
ki je en Bog, na veke vekov. Amen.